הפורום הגדול בישראל לדיני משפחה והליכי גירושין עומד לרשותך 24 שעות ביממה...
פורום גירושין ודיני משפחה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

 מרכז המידע להליכי
גירושין ודיני משפחה
בהנהלת עו"ד שרון סגל
בהנהלת עו"ד
שרון סגל

להתגרש בתנאים שלך! פתרונות יצירתיים בענייני משפחה
וגירושין בהתאמה אישית עבורך
תמיד למען הזכויות שלך יעוץ מומחים בנושא ירושה וצוואה
ופתרון אפקטיבי לסכסוכי ירושים
לחזק את הזוגיות! הסכם ממון הוא הבטחון שלך
לעתיד שקט ורגוע
שמירה על האינטרסים שלך! הדרך לפירוק השיתוף
בליווי משפטי אישי ובהליך מזורז
נסיון ואסטרטגיה מנצחת! הדרך המהירה והאפקטיביות
לחלק את הרכוש המשותף שלכם!
x

סיוע משפטי למתגרשים צוואות וירושות חלוקת רכוש פירוק שיתוף הסכמי ממון
פורום דיני משפחה וגירושין


נושא
מחבר
תאריך ושעה

18/04/2019 06:54
שלום. כאשר זוג מתגרש וצד אחד קונה את חציה של הדירה מהצד השני,מהם החוקים לסילוק המשכנתא אשר רובצת על הבית? האם שני הצדדים אמורים לסלק אותה חצי בחצי? או האם הצד הקונה גם צריך לשלמה במלואה?
06/04/2019 19:49
שלום,
בהסכם הגירושין מלפני כמה שנים שקיבל תוקף של פסק דיו סוכם כי גרושתי תביא ותקח את בנינו המשותף כל שבת שנייה אליי. אנחנו גרים בערים שונות במרחק של כ 60 ק"מ.
לאחרונה גרשותי נכנסה להריון מנישואין חדשים ולטענתה אין ביכולתה יותר להביא ולהחזיר את הבן עקב מצבה הרפואי ולכן היא מפסיקה להביא ולהחזיר לאלתר. יש לציין שעד כה מי שהביא והחזיר היו הוריה ובעלה.
הגרושה לא רוצה למצוא פתרון וזורקת את האחריות אליי.
מה ניתן לעשות ? האם יש דרך לאכוף את ההסכם ?
תודה.
04/04/2019 12:36
אני מעוניינת לצאת עם ביתי לחו"ל. אני ואביה גרושים. המשמורת נקבעה אצלי בהסכם הגירושים. האם עליי להצטייד במשהו מעבר להסכם הגירושים וביטול צו עיכוב היציאה של הקטינה בבואי לנסוע איתה?
02/04/2019 19:20
בתהליך גירושין האם בית משפט יכול לחייב בעל להציג הצהרת הון לצורך חלוקת רכוש?
28/03/2019 18:06
מקבל קיצבת נכות ויש אי כושר עבודה משלם מזונות או עדיף לתת לה תנכס שבירשותינו
גירושין
27/03/2019 12:39
שלום, בעלי ברח לחו"ל לפני 12 שנה,לא יצר קשר, רק מהשמועות ידוע לי איפה הוא נמצא. איך ניתן להתגרש? עלינו לישראל מאוקרינה כבר נשואים.
27/03/2019 12:18
בתי לא מעונינת לפגוש בי יותר והאם מצידה לא ממש אכפת לה אני מעוניין אך ורק לשלוח לאם מן מכתב "איום" לפני פתיחת המזונות והורדת הסכום בחצי (קראתי שזה אפשרי) האם אפשר לקבל עזרה שכזו ואם כן ממי ומה העלות ?מבקש לשלוח רק מכתב ובתקווה שזה יעצר שם.
תודה,
25/03/2019 12:00
התיעצות, גרושים לפי הסכם גישור שנחתם בבית המשפט וגם ברבנות.

אחרי חצי שנה הגרוש החליט לפתוח חלקים שגם לא ניתנים לפתיחה. לקחתי עורכת דין שפויה. הוא החליף כבר פעמים וכל פעם מתחיל מחדש. ההוצאות מטורפות וללא פרופורציה.

ויתרתי על הרבה דברים בגישור כדאי לא להגיע למלחמה.
היתם מציעים להחליף עו"ד, רק בגלל שאתם מבינים שהצד השני במלחמה ואולי צריך להילחם יותר חזק?
למרות שהיא בסך הכל בסדר? רק מרגישה שהוא ממש לא מתכוון להפסיק לטרטר אותי.
27/03/2019 08:56
שלום רב ,
מוזמנת להתייעצות טלפונית קצרה ללא עלות

בברכה,
משרד עורכי דין שרון סגל
14/03/2019 06:57
אם כתוב בכתובה 54 אלף שח, במקביל יש הסכם ממון , הם נשואים חמישה חודשים כל הממון שלו, במהלכם הכריח בן הזוג את אשתו לשלם שכר דירה, על דירה בבעלותו, יש לציין שסעיף זה לא נכלל כלל בהסכם ממון והיה חלק מהתעללות הכלכלית של הגבר, לפני פחות מחודש נאלצה האישה לעבור הפלה עקב ולד לא תקין ובעידודו המסיבי של בעלה תוך שהוא מבטיח לה שיקימו משפחה תקינה , מספר שבועות אחרי ההפלה כשהיא שרויה בחופשת לידה אמר הבעל לאישה שהוא רוצה להתגרש, והשאלות ; האם הכתובה תקפה? האם ניתן לדרוש שכר דירה חזרה, כמו גם אונאת דברים ?
12/03/2019 14:35
היי,
אני אמור לקבל ירושה בקרוב, אני כעת נשוי מזה כ 10 שנים עם 2 ילדים, אך כנראה בקרוב מאוד אתחיל תהליך גירושים.
לי וליאשתי יש חשבון בנק משותף.
שאלתי היא - אם את הירושה שאני מקבל מאבי ז"ל אני מכניס לחשבון נפרד על שמי, האם הכסף הזה יהיה מוגן בעת החלוקה בעת הגירושים ?
ואם לא באיזה דרך אני כן יכול להגן על כספי הירושה.
תודה.
10/03/2019 19:02
היי לילה טוב .. צריכה התייעצות קלה , החלטתי שברצוני להיתגרש והבעל לא מוכן לתת כלל יד בעיניין ולכן ניגשתי ופתחתי תיק בבית דין הרבני אבל מאחר שהוא מסרב קבעו לנו גישור , אני רוצה לציין שאני בכלל לא מעוניינת בשלום בית , מה אפשר לעשות ? מה השלב הבא ?
תודה על העזרה
11/03/2019 12:34
שלום רב ,
את יכולה להתייעץ בטלפון ללא התחייבות 052-2226699
בברכה,

משרד עורכי דין שרון סגל
03/03/2019 06:11
1. בהנחה ולהורה אין נכסים כלל (למעט חשבון עו"ש שאליו נכנסו תשלומים מביטוח לאומי וקצבאות, לא נכסים פיננסים ולא פיסיים ולא כלום) - האם עדיף להימנע מכל הפרוצדורה של צו ירושה וחלוקת עזבון? כלומר, האם היורשים יכולים להימנע מהתעסקות בחשבון הבנק והחובות ולהניח לבנק להתמודד עם הנושים בעצמו?
2. האם אני מבינה נכון ובמידה ויש יורש אחד שהוא קטין - הוא מקבל את מענק הפטירה אוטומטית וישירות (לחשבון ההורה השני = האפוטרופוס שלו?) ולא דרך חשבון הבנק של ההורה שנפטר ואין צורך בתהליכים כאלה או אחרים?
3. בהמשך ל 1 - במידה ומחליטים בכל זאת להוציא צו ירושה על מנת להסדיר את החובות של ההורה הנפטר ולטפל בחשבון הבנק שלו, האם וכיצד ניתן להימנע מלהצהיר על אחד היורשים (שהוא קטין) *לבקשת* ההורה השני שלו (שהוא גם האפוטרופוס שלו) או שזו חובה להצהיר עליו כעל יורש?
4. קראתי בכמה מקומות אבל בכל זאת מוודאת: כל חוב שיש להורה הנפטר ישולם אך ורק מעזבונו ועד סכום העזבון שלו לפני החלוקה, ולעולם לא יעבור ליורשים שיאלצו לשלם מכספם, אלא עד סכום העיזבון? כיצד נכון להתנהל במקרה כזה על מנת להבטיח שהיורשים לא יצטרכו להתמודד עם נושים לאחר חלוקת העיזבון (כמובן במידה ונותרה יתרה לחלוקה ולאחר טיפול בסגירת חובות הידועים ליורשים)
28/02/2019 10:53
שאלה בנוגע לילדיי הקטינים...
אנחנו גרושים והמשמורת עליהם ניתנה לי בבהמ"ש.
הסתבר לי מהילדים שהאב רוצה שייתראיינו לכתבה (לא ברור באיזו מדיה) ומגדיל לעשות בכך שבכוונתו שזה יקרה ללא ידיעתי או אישורי (אמר את זה במפורש לילדים!)
שוחחתי איתו על כך אתמול ומסרב בכל תוקף להסביר לי במה מדובר.
האם מותר לו לעשות דבר כזה???
תודה מראש.
25/02/2019 14:10
הגרוש שלי חייב לי על מזונות 22 אלף שח. הרשמת של הוצלפ חילקה לו את החוב ל200 שח בחודש. היה לי רעד בכל הגוף שראיתי את ההחלטה של הרשמת. איך יתכן שאבא לא משלם מזונות למשך חודשיים, ומחלקים את האוכל של הילדים שלי ל200 שח בחודש. איך במדינה מתוקנת דבר כזה יכול להיות. בבנק הוא היה משלם יותר על הלוואה. איך המדינה יכולה לתת פתח כזה לאבות לא לשלם אוכל לילדים שלהם ואז לפרוס את החוב כאילו הוא קונה מוצר בתשלומים. הרצחת וגם ירשת?

מה אני יכולה לעשות מול החלטה הזויה כזאת?
25/02/2019 06:13
נגיד שהאבא הוא המשמורן
והאמא משלמת רק הוצאות מסוימות .
נעליים האבא צריך לקנות אבל משאיר את הילד עם נעל עם חור בחורף.
אז ברור שקנתה לו
אבל זה לא פעם ראשונה
גם לילד אחר, הוא מתעלם
אבל נוסע לחו"ל
האם יש עילה ללכת להוצאה לפועל
לדרוש קניית נעליים לילדים ?
או לבקש שישלם כי לפי הפסק זה תפקיד שלו ?
24/02/2019 08:00
יש לי נכס שרשום על שמי עוד מלפני הנישואים. 1. האם במהלך הטיפול בהסדר הממון שלאחר הנישואים אצטרך להציג מסמך כלשהו שמתאר ממתי הנכס רשום על שמי?
2. האם אצטרך להציג מסמך כלשהו שמראה שיש לי בעלות על הנכס?
3. האם באיזשהו שלב הזמן בו התאריך בו הנכס נרשם על שמי יעלה לדיון?
19/02/2019 07:51
נניח זוג מתגרש ויש להם דירה משותפת (שנשארה עליה עדיין משכנתא). בהסכם הגירושין, הם הסכימו שהדירה עוברת להיות על שם האישה בלבד והגרוש מסכים להמשיך לשלם את המשכנתא במלואה.

בבנק זה לא ברור אם ניתן לעשות זאת, מצד אחד נאמר בטלפון שהדבר אפשרי אך בפגישה עם פקידה בבנק, נאמר שכדי שהם יאשרו העברת הדירה על שם האישה היא חייבת לווה תומך (כיוון שהמשכורת שלה לבד נמוכה מידי), והגרוש לא יכול להיות הלווה כיוון שהוא לא מדרגה ראשונה (אפילו שיש הסכם גירושין שאומר שהוא ממשיך לשלם את המשכנתא).

האם יש דרך לגרום לבנק להסכים להעביר את הדירה על שם האשה ושהגרוש הוא זה שימשיך לשלם בפועל את המשכנתא לבנק (מבלי לערב צד שלישי כלווה תומך)?
18/02/2019 21:29
דירה שבבעלות אישה, בפועל גרים שם בנה, רעייתו ובני משפחתו. השטח ניתן במתנה, הבית שעל השטח נבנה מכספי בנה של האישה ומשפחתו. בשל שיקולי מס הבית לא הועבר על שמם של בני הזוג. כעת, בנה של האישה מתגרש מרעייתו וטוען כי הבעלות על הדירה שייכת לאישה בלבד. האם יש אמת בטענה?
18/02/2019 05:56
לעניין מעמד אישי וחובת גיוס לצבא - בחורה יהודייה, גדלה בצרפת. בגיל 14 הגיעה לארץ. נגשה לצו ראשון והשלימה את המבחנים והמתינה לגיוס. דחו לה את תאריך הגיוס בכל פעם מחדש ויוצא שהיא כבר ממתינה מעל שנה.

בנתיים, המצב הרפואי של אמא שלה בצרפת התדרדר מאוד והיא כבר לא מעוניינת לעשות צבא ורוצה לחזור לצרפת לטפל באמא שלה.
בארץ מפחידים אותה שאם תצא היא לא תוכל לחזור.

מישהו מכיר את התחום הזה?
מה אפשר לעשות על מנת לקבל פטור?
האם היא יכולה פשוט לחזור לצרפת או שזה באמת ימנע ממנה לבוא לבקר בעתיד?

תודה מראש לעוזרים.
עסק
16/02/2019 17:47
אני מתגרש. לאישתי יש עסק. האם אני יכול לגרוש חצי ממנו. נאמר לי שהיא יכולה לדרוש את הפנסיה שלי. מה זה אומר. אשמח להסבר
: עבור אל עמוד

הליכי גירושין פורום משפחה יצירת קשר 052-2226699