הפורום הגדול בישראל לדיני משפחה והליכי גירושין עומד לרשותך 24 שעות ביממה...
פורום גירושין ודיני משפחה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

 מרכז המידע להליכי
גירושין ודיני משפחה
בהנהלת עו"ד שרון סגל
בהנהלת עו"ד
שרון סגל

להתגרש בתנאים שלך! פתרונות יצירתיים בענייני משפחה
וגירושין בהתאמה אישית עבורך
תמיד למען הזכויות שלך יעוץ מומחים בנושא ירושה וצוואה
ופתרון אפקטיבי לסכסוכי ירושים
לחזק את הזוגיות! הסכם ממון הוא הבטחון שלך
לעתיד שקט ורגוע
שמירה על האינטרסים שלך! הדרך לפירוק השיתוף
בליווי משפטי אישי ובהליך מזורז
נסיון ואסטרטגיה מנצחת! הדרך המהירה והאפקטיביות
לחלק את הרכוש המשותף שלכם!
x

סיוע משפטי למתגרשים צוואות וירושות חלוקת רכוש פירוק שיתוף הסכמי ממון
פורום דיני משפחה וגירושין


נושא
מחבר
תאריך ושעה

17/10/2018 10:29
בהסכם הגירושין, מלפני כ-15 שנה הוסכם שמגיל 18, יופחתו המזונות ל30%, עד גיל 21 או עד סיום הצבא.

הבן בן 18 והולך לעתודה. משמעות הדבר, שסיום הצבא נדחה בכמה שנים. גם שנות הלימוד הנוספות וגם חתימה על שירות קבע.

חשוב לציין שהילדים במשמורתה של האם ורוב הזמן, באופן משמעותי, שוהים בביתה. אי לכך, האם רוצה לתבוע שינוי גובה המזונות.

שאלותיה הן:

- האם היא יכולה לתבוע, בשם הבן?
- האם הבן יכול/צריך לתבוע?
16/10/2018 09:15
אני גרושה עם חמישה קטינים אני קיבלתי את הבית המשותף כמדור הגרוש שלי כל הזמן מאיים שאם בן זוגי יכנס אליי הביתה הוא יוציא צו הרחקה כל הזמן שואל את הילדים אם מישהו היה אצלי בבית הוא טוען שזה הבית שלו והוא לא מוכן שאף גבר יהיה אצלי בבית מה אני יכולה לעשות כבר מיואשת. איך מפסיקים את ההתנהגות הלא הגיונית של הגרוש?
15/10/2018 17:16
היי,

שאלה לעורכי דין המתמחים בענייני ירושה -

לנפטרת אין ילדים, יש לה רק אחים ויש לה ידוע בציבור.
חיו במהלך השנים בדירה שלו (שהיתה לו מלפני ההיכרות) ולה גם יש דירה הרשומה על שמה שהיתה שלה מלפני ההיכרות) שבמשך השנים היתה מושכרת.

עדיין אין צו ירושה.

האם כעת שהיא נפטרה , מבחינת החוק לידוע בציבור יש זכויות בדירה הרשומה על שמה ? אם כן איזה חלק מגיע לו ולשאר היורשים?

שאלה נוספת-
האם ליורשים של הנפטרת יש זכויות כלשהן בנכסים האחרים של הידוע בציבור (הדירה שלו...עסקים..חנויות..) שצבר במהלך כל השנים או שהיו לו והשתבחו במהלך השנים שחיו ביחד ?
15/10/2018 14:31
לפני 6 שנים סבתא שלי נפטרה והורישה דירה לאימי ולדודי הדוד שלי ויתר על הדירה (בכתב מול עורך דין)
וכעת הוא מבקש לקבל חלק מהדירה.

הדירה רשומה על אימי אך אבא שלי השקיע המון כסף בשיפוץ ותחזוקה של הבית.

האם יכולה אמא שלי להעביר את הדירה או למכור אותה ללא הסכמה של אבא? הם זוג נשוי ללא הסכם ממון כלשהו.
12/10/2018 09:24
שלום רב, אני משלם מזונות עבור 2 ילדים מנישואים קודמים, על פי ההסכם ברגע שהילד מגיע לגיל 18 התשלום יורד לשליש לאותו הילד. ב 18.10 ימלאו לילד 18 ושאלתי האם בחודש זה אני אמור לשלם את החלק היחסי לאותו החודש? או חודש מלא?
או בכלל לא?
10/10/2018 04:24
מקווה שבכל זאת אקבל תשובה מתישהו אולי זה יהיה לי רלוונטי כבר לגרושים הבאים :)
09/10/2018 09:20
אני במשמורת משותפת. הילדים (11,7,6) מתלוננים שאצל אמא שלהם (גרושתי) הם סובלים, מתקשרים ומבקשים להגיע אלי. בסופש האחרון אכן היו אצלי לאחר ריב גדול בינם לאמא וזאת למרות הסכם הראייה. בנוסף גרושתי ברב חוצפתה החליטה להגיע אלי הביתה, ניצלה את היותי לא בבית באותו הרגע ודרשה מהבת הגדולה שפחדה להכניס אותה לבית שלי! לאחר כמה דקות היא יצאה ונשארה בחנייה לתצפת עד שאחזור.
למי אפשר לפנות? גורמים ברווחה, עובדת סוציאלית כדי לשים לה גבולות?
08/10/2018 09:19
אני ובן זוגי החלטנו להיפרד יש לנו ילד משותף בן 12.5, חיינו יחד במשך 15 שנה.
רציתי לדעת אם לדעתכם ההסכם שאנחנו בונים כרגע נכון לי, מזונות לילד עד גיל 18 1500 ש"ח, משמורת משותפת, וכל ההוצאות השוטפות +החריגות חצי חצי.
יש לציין שיש לנו בית במשכנתה שאנחנו מוכרים ומחלקים ביתרה חצי חצי. המגשרת אומרת שלדבריה 1500 שח זה מעולה למזונות, אשמח לתשובה בהקדם. תודה מראש.
07/10/2018 07:09
שלום עורך דין סגל,

יש לי שאלה בעינייני מקרקעין הנוגעים גם לנושא של דיני משפחה. מקווה לשמוע את דעתך המלומדת:

אני נשוי, לאשתי יש בית קרקע שעדיין בבנייה מלפני הנישואין, ויש הסכם ממון על הבית הזה שהזכויות על הבית הם רק שלה, התשלום למשכנתא יוצא מהחשבון המשותף של שנינו.
אנחנו רוצים לקנות בית שני, ולהוסיף אותו להסכם ממון שהזכויות על הבית השני יהיו רק שלי.

- האם במצב כזה אני נמנע משתלום מס על בית שני?
07/10/2018 06:20
מה נכון לעשות כאשר רוצים להפוך סדר שבתות?

אני גרוש. בזוגיות ארוכה עם גרושה אך השבתות שלנו הפוכות וזוגתי לא יכולה להפוך שבתות.

הגרושה שלי מסרבת להחליף שבתות כדי שאוכל לקיים זוגיות נורמלית.

בעבר, גרושתי פעמיים החליפה איתי (בלי לשאול אלא הודיעה שלא תהיה) סדרי שבתות ולא התנגדתי. הפעם האחרונה היתה בעת פרידה זמנית מזוגתי (4 שנים). כעת, כאשר אני רוצה לחזור לסדר השבתות הקודם וצריך להחליף היא מסרבת כי יודעת שאני בזוגיות. חשוב לציין שהיא לא בזוגיות ואין ממש בהתנגדותה.

אני לא רוצה לפתוח בקשה בבית משפט רק בשביל זה משיקולים כספיים.

כיצד זה יראה אם אודיע לה שאני הופך סופי שבוע והיא תמנע ממני לראות את הילדים לתקופה (אני מניח)? כיצד הכי נכון לפעול למיקרה שנתגלגל לבית המשפט?
04/10/2018 15:58
היי, בעלי (ממנו אני פרודה כבר שנה) ואני עברנו גישור כושל במשך השנה האחרונה. מכרנו דירה , ובעלי והמגשר יחד הפעילו עליי לחץ לחלק את הכסף עוד לפני שמחתם הסכם. בעלי לא משתתף בהוצאות על הילדים ואף הצהיר שלא ישלם מזונות גם כאשר ישבנו אצל המגשר והיה ברור שאין בכוונתו לשלם מזונות ואף על פי כן נעניתי ללחץ של המגשר ובעלי. אני רוצה לדעת האם זה חוקי מה שהמגשר עשה. בעצתו ובלחץ מצידו חילקנו את כסף הדירה. ואני נותרתי עם חוב שלו כלפיי כשהוא מושך ומושך את הזמן.

04/10/2018 07:50
בוקר טוב עורך דין סגל

זוג שמתחתן האם החובות של הגבר עוברות ישירות גם לאשה למרות שהחובות הם על שם הגבר בלבד?

מדובר בסכום גדול של מאות אלפי שקלים. מה אתה מציע לעשות במקרה כזה?
03/10/2018 15:30
גרושתי שתחייה ... תבעה בבית משפט לעינייני משפחה.
כבר כמעט 4 וחצי שנים אנחנו מתדיינים אצל שופטת קבועה באותו בית משפט וזה לא עומד להתסיים בקרוב.

רציתי לשאול,
האם אני יכול להעביר את התיק / התביעה שלי לבית דין רבני
או לפתוח תיק חדש בבית דין רבני ?
03/10/2018 06:39
שלום רב. לפני כ-3 שנים נפטר חמי. כל ילדיו ויתרו על הירושה (הנכבדת יש לציין) לטובת אימם.
לפני כ-3 חודשים החל להופיע עמה גבר שאיננו מכירים. יש לציין כי הם מתראים כל יום ומבלים יחד כל היום כולל טיסות לחו"ל וכדומה.

מצבה הכלכלי טוב פי כמה וכמה ממצבו הכלכלי של הגבר הזה.
בשיחה שהילדים עשו איתה היא טוענת שכשהוא יעבור לגור בביתה (ולא להפך משום שביתה גדול יותר ובשכונה טובה יותר) היא תערוך עמו הסכם ממון.
האם הסכם כזה יגן עליה ועל הירושה שהילדים ויתרו עליה?
02/10/2018 07:35
בוקר טוב. שאלה שלי: לפי הסכם גירושים, לפני טיסה לחו"ל, גרושתי או אני חייבים להודיע חודש מראש על הכוונה, וחייבים להגיש בכתב יד... כולל תוכנית טיול. בנוסף לשנינו אמור להיות קשר עם הילדה, קשר זמין. גרושתי ביקשה לקחת את הילדה לחו"ל, אבל לא עקבה אחרי ההסכם. אני אישרתי לה ללא שום בעיה. וכשאני ביקשתי, היא סירבה בתוקף. למרות שעד הטיסה שלי יש 3 חודשים, והן היו אמורות לטוס באמצע אוקטובר. לכן לאחר סירובה, גם אני שיניתי את דעתי, ואסרתי להוציא את הילדה מהארץ. אני יודע, שלפי החוק אני מתנהג נכון... אבל איך פותרים את הבעיה, כדי לא לפגוע בילדה?
28/09/2018 16:48
שלום רב,
במסגרת הסכם גירושין שאושר עלי בית המשפט לענייני משפחה בסעיף הוצאות חריגות,
"מתחייבים ההורים מיום אישור ההסכם ועד הגיעה של הבת לגיל 18, לשאת בחלקים שווים ביניהם בהוצאות חריגות כדלקמן: "שיעורי עזר ו/או אבחון דידקטי (הכל על פי המלצה של מורה הקטינה ו/או יועצת המוסד החינוכי ו/או איש מקצוע בתחום הרלוונטי ובהסכמה הדדית בין הצדדים)"...
אני שואל זאת מאחר ויש לי 3 שאלות בעניין סעיף מחציות הנוגע לנושא שיעורי עזר.
1. האם החליטה שיש קושי לבן כמעט בכל נושא לימוד אפשרי ומבחינתה לאחר "שהתייעצה עם גורם חינוכי בבית הספר יש מקום לפנות לשיעורי עזר פרטיים על חשבון ההורים, ולכן הבן מקבל שיעורי עזר כמעט לכל מקצוע שזה הופך לנטל כלכלי "כל שיעור פרטי עלותו כמעט 125 ₪ שהרי מה אכפת למוסד הלימודים להשית את הנטל על ההורים? כתוצאה מכך אני משלם מזונות גבוהים שחונקים אותי ובנוסף גם תשלום עבור כמות עצומה של שיעורי עזר כי ככה האם ומוסד הלימודים חושבים שצריך..
2. בסעיף הוצאות חריגות נכתב "בהסכמה הדדית בין הצדדים", אין פה שום הסכמה אלא כפייה שלי לשלם מבלי לבחון את הדברים מדובר על ילד בכיתה ו' שיכול להיעזר בהבנת חומרי הלימוד על ידי ההורים ולא צריך לפנות לעשרות שיעורי עזר- האם הסכמת שני הצדדים מחייבת?
3. הכי חשוב ושמתי לב לכך בכל פסק דין או בכל הסכם גירושין אין הגדרה מדויקת של כמות שיעורי עזר או הגבלה בכמות הפעמים או לכמות המקצועות או באופן בו ניתן להיעזר בגורמים אחרים שעשויים לעזור כגון חונך פרח למשל וכד'. מה הפסקה קובעת, כמה שיעורי עזר אב מחויב לאפשר לילדו?
27/09/2018 09:54
אני רוצה להתגרש ויש לי שאלה לבעלי יש בית שקנה לפני שהכרנו והבית על שמו אבל משלמים עליו כבר כמה שנים משכנתא ביחד מאותו חשבון בנק משותף.אגב אנחנו עם שלושה ילדים. השאלה היא אם במקרה של גירושין הבית נשאר אצלו והאשה והילדים נשארים בלי כלום? בבקשה רק מישהי שנמצאת בתחום ויודעת שתענה לי. אנחנו מנהלים אורך חיים משותף פעם מישהו אמר לי שאם כך אז הבית מתחלק חצי חצי. איך זה עובד מבחינת הבית ומבחינת המזונות? מפחדת מהצעד הזה! לאן אלך עם שלושה ילדים??
27/09/2018 07:51
אנחנו מתגרשים אך עוד לא התחלנו ממש את התהליך גירושין עצמו. אנחנו עדיין גרים באותו בית. לא ישנים ביחד ושבתות לא עושים ביחד.

הוא החליט שהשבת רוצה לקחת את הילדה איתו ואפילו רצה להוציא אותה מוקדם מהמסגרת (ילדה בת שנה) כמובן שאמרתי לו שאם לוקח אותה אז מוציא אותה בזמן ואם מוציא אותה לפני אז קוראת למשטרה.

האם בכלל מותר לו לקחת את הילדה לשבת? עוד אין לנו שום הסכם ושום דבר.

והאם יש מה לעשות?
26/09/2018 12:48
קשה להסביר במילים ככ הרבה שנים אבל אנסה. התחתנו בגיל צעיר עם אהבה גדולה. אהבתי אותו יותר מאשר את עצמי. האושר שלו היה הסיפוק שלי. הוא בגד בי כמה פעמים (טוען שרק התכתבויות ולא היה שום רגש). אני מאד ליברלית ומצליחה להבין שהיה צורך בריגושים. נפגעתי מהשקר אבל מצאתי דרך לסלוח.

היו משברים גדולים אבל האהבה שלי אליו היתה ככ גדולה וצלחנו על הכל. אני אישה עם קריירה שמחזיקה בית לתפארת מכל הבחינות, יש לנו גם ילדים מדהימים. הוא אוהב אותי ומעריץ שלי.

אחרי 15 שנות נישואין בתקופה שהכל ורוד ביננו פתאום נפל לי האסימון שמפריע לי שסלחתי, שהוא ניצל אל זה שידע שאהיה פה בכל מחיר. נכנס למין דכאון ואי חשק לזוגיות. קצת רקע כללי - מעבר למה שהיה ועברנו יש ביננו סקס מעולה, תיקשורת פתוחה, שיחות והמון במשותף. יש אנרגיה טובה סביבנו.

הוא אבא מדהים ושותף מלא לכל מה שקורה בבית. למרות שלא היה כלום לא בסדר בתקופה האחרונה כבר מעל חצי שנה שירדה לי התשוקה . שלא בא לי לבלות איתו. שרק מרגישה שבא לי לבד ויש לי הרהורים על גירושין. לא מבינה מה קרה לי אבל כאילו הכל צף לי. הוא מבין מה קורה וממש ממש מתחרט. הוא אוהב אותי מאד ואומר לי תני לי הזדמנות להוכיח לך שתהי מלכה. אני מאמינה לו אבל איבדתי את החשק למרות שהכל טוב כביכול.

ניסיתי להיות איתו יותר ולהשקיע ברומנטיקה שאולי מזה נחזור לתלם אבל זה לא עושה לי טוב. יש פה ילדים ויחידה כלכלית וגבר שבסהכ יש בו המון דברים מדהימים ו 15 שנים יחד. אבל הלב אומר לי לוותר ולהתחיל דף חדש - לא איתו . חשבתי להפרד לחודש לחשוב על הדברים... לא יודעת מה לעשות...

עצות יתקבלו בברכה
25/09/2018 06:31
אשמח לתשובה לפני 3 חודשים היה דיון, באותו זמן הגרוש ביקש לדחות את אותו הדיון ללא הסכמתי ובית הדין אכן קבע תאריך חדש לחודש אוקטובר, אך בקשתי שבית הדין לא ידחה את הדיון ובסוף הדיון התקיים לפני 3 חודשים, אך הבעיה שבמערכת בית הדין עדיין הדיון של חודש אוקטובר נשאר ומופיע בתיק דיון עתידי חודש אוקטובר מה עליי לעשות..אפילו קיבלתי ביטול זימון במכתב אבל המערכת לא מעודכנת...
: עבור אל עמוד

הליכי גירושין פורום משפחה יצירת קשר 052-2226699