מה כולל הסכם הממון ומה תפקידו של עורך הדין בהליך זה?
עורך דין הסכם ממון
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

 מרכז המידע להליכי
גירושין ודיני משפחה
בהנהלת עו"ד שרון סגל
בהנהלת עו"ד
שרון סגל

להתגרש בתנאים שלך! פתרונות יצירתיים בענייני משפחה
וגירושין בהתאמה אישית עבורך
תמיד למען הזכויות שלך יעוץ מומחים בנושא ירושה וצוואה
ופתרון אפקטיבי לסכסוכי ירושים
לחזק את הזוגיות! הסכם ממון הוא הבטחון שלך
לעתיד שקט ורגוע
שמירה על האינטרסים שלך! הדרך לפירוק השיתוף
בליווי משפטי אישי ובהליך מזורז
נסיון ואסטרטגיה מנצחת! הדרך המהירה והאפקטיביות
לחלק את הרכוש המשותף שלכם!
x

סיוע משפטי למתגרשים צוואות וירושות חלוקת רכוש פירוק שיתוף הסכמי ממון


עורך דין הסכם ממון - תחומי אחריותו

Hebrew
תאריך: 26/08/2016 07:13   

פירוק זוגיות ממוסדת דוגמת נישואים או ידועים בציבור, טומנת בחובה התעסקות בנושאים כלכליים וסוציאליים שאותם כדאי מאוד לקבוע מראש, הרחק מסערת הרגשות העזים של הפרידה, עוד בזמן האהבה, הכבוד ורחשי ההערכה שבין בני הזוג. הדרך האידיאלית לעשות זאת היא באמצעות פנייה אל עורך דין הסכם ממון שיעזור לבני הזוג לנסח את התנאים החשובים להם והרלבנטיים ביותר עבורם. מה כולל הסכם הממון ומה תפקידו של עורך הדין בהליך זה? להלן כל המידע.

מהו הסכם ממון?

 
הסכם ממון הינו מסמך משפטי שמנוסח ע"י בני הזוג ואשר קובע את התוואי וההנחיות לניהול הפרידה הפוטנציאלית בין 2 בני זוג וההתנהלות שלאחריה. הסכם הממון הינו בעיקרו כלכלי והוא נוגע לחלוקת הרכוש, מזונות ילדים, מזונות אישה, נהלי הטיפול של בני הזוג בצוואות, ירושות ועוד. עורך דין בעל ניסיון עשוי להציע לבני הזוג גם להוסיף להסכם זה סעיפים נוספים שכדאי לכלול במקרה של פרידה פוטנציאלית בעתיד כגון הסדרי ראייה, סוג המשמורת על הילדים, אופי החינוך וכו'. מדובר למעשה במעין "הסכם גירושין בהסכמה", וניתן לערוך אותו בכל שלב של המערכת הזוגית- לפני הנישואין, במהלכם ואף מעט לפני סופם. טרם הנישואים ניתן להפקיד את ההסכם אצל עורך דין הסכם ממון שהוא גם נוטריון אך במידה ובני הזוג כבר נשואים, יש לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. יש לציין כי ההסכם תקף גם עבור זוגות שעברו נישואים אזרחיים או כאלה שמחזיקים בתעודות זוגיות למיניהן.
 

מה תפקידו של עורך הדין בהסכם?

 
עורך הדין למעשה עוזר לגשר מעל הפערים שעלולים להיווצר בין בני הזוג (למשל, במקרה שקיים הבדל בין הנכסים או ההון שיש לאחד מבני הזוג על פני השני) ועוזר להם לראות את התמונה הכללית במקרה של פרידה. עורך דין הסכם ממון מיומן ידע לנסח את כל הסעיפים הרלוונטיים כך שלא תתעורר דילמה משפטית מעיקה ומתישה ומכאן חשיבות ניסיונו ומקצועיותו הרבה. בני הזוג יכולים לבחור לעצמם עורך דין משותף (זוהי האופציה האידיאלית) אך אין שום מניעה גם להסתייע בשני באי כוח נפרדים. בסופו של דבר, עורך דין מקצועי ומנוסה יידע כיצד לגרום לשני בני הזוג להגיע לעמק השווה ללא תחושות של "רווח והפסד" או מרמור מיותר, ומקרים רבים אף מוכיחים כי ההתדיינות המוקדמת בסופו של דבר מחזקת את הקשר הזוגי, שכן כל הקלפים כבר מונחים על השולחן גם במקרה הגרוע ביותר.

הליכי גירושין פורום משפחה יצירת קשר 052-2226699