ללמוד מניסיון העבר ולפתוח דף חדש, למערכת יחסים חדשה וזוגיות מוצלחת יותר! הכל על נישואים שניים...
נישואים שניים: אפשרויות חדשות בלי טעויות שכבר עשית בסיבוב הראשון!
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

 מרכז המידע להליכי
גירושין ודיני משפחה
בהנהלת עו"ד שרון סגל
בהנהלת עו"ד
שרון סגל

להתגרש בתנאים שלך! פתרונות יצירתיים בענייני משפחה
וגירושין בהתאמה אישית עבורך
תמיד למען הזכויות שלך יעוץ מומחים בנושא ירושה וצוואה
ופתרון אפקטיבי לסכסוכי ירושים
לחזק את הזוגיות! הסכם ממון הוא הבטחון שלך
לעתיד שקט ורגוע
שמירה על האינטרסים שלך! הדרך לפירוק השיתוף
בליווי משפטי אישי ובהליך מזורז
נסיון ואסטרטגיה מנצחת! הדרך המהירה והאפקטיביות
לחלק את הרכוש המשותף שלכם!
x

סיוע משפטי למתגרשים צוואות וירושות חלוקת רכוש פירוק שיתוף הסכמי ממון


בדרך לנישואים שניים? חשוב שתקרא/י את זה...

Hebrew
תאריך: 15/01/2019 13:30   

רוב האנשים מעדיפים להיות בזוגיות וזאת בשל מגוון סיבות וביניהן אהבה, הרצון בחבר קרוב, שאיפה להקים תא משפחתי, הפחד להישאר לבד וכיוצא בזה.

אותם אנשים מכירים בצעירותם, יוצאים תקופה מסוימת ואז מתחתנים, אך המציאות בשטח מראה שהמצב לא נשאר אוטופי לזמן רב.

נכון להיום, אחוז הגירושים בישראל נמצא במגמת עלייה ומדובר על 1 מתוך 3 זוגות שנפרדים ומבטלים את ברית הנישואין, לפעמים אפילו רגע אחרי החתונה או בגירושי בזק.

לא ניכס לדיון בנוגע לשאלה מה גורם לכל כך הרבה זוגות להתגרש, אלא נתמקד בעובדה שעל אף ה"כישלון" של הקשר וחוסר היכולת להציל את הנישואים בפעם הראשונה, הרבה אנשים בוחרים להתחיל פרק ב' ובמקרים מסוימים גם להתחתן בשנית.

בסקירה הבאה נתייחס להיבטים המשפטיים של נישואים שניים וכמו כן, נסביר מה ההשלכות הרגשיות והפרקטיות על שני בני הזוג ועל הילדים, במידה ויש כאלו.

ההיבטים המשפטיים שכדאי להכיר

מבחינה חוקית ולמעט מקרים חריגים, שני בני זוג שהנם רווקים או גרושים, יכולים להתחתן זה עם זו, בפעם השנייה ואפילו השלישית והרביעית.

מה שכן, לנישואים שניים יש השלכות משפטיות, אשר רלוונטיות בעיקר כאשר לאחד מבני הזוג או לשניהם יש ילדים.

החוק ובתי המשפט בישראל רואים את טובת הילדים מעל לכל ולכן כאשר אנשים נישאים בשנית, החוקים שחלו עליהם בתקופה שהם היו מחוץ למערכת יחסים חדשה, משתנים בהתאם לנסיבות.

למשל, שינוי מקום המגורים של ההורה המשמורן, שהיה מוגבל לטווח קילומטרים מסוים כדי לא לפגוע בהסדרי הראייה ובקשר בין הילדים לבין ההורה שאינו המשמורן הראשי, עשוי להשתנות וכך גם הנוהל בנוגע ליציאה לחו"ל.

כמו כן, ייתכן ויכול שינוי בדמי המזונות וזאת משום שיש קושי אדיר לפרנס שתי משפחות במקביל.

בנוסף, בשונה מנישואים ראשונים, שבהם לרוב שני הצדדים מגיעים לקשר ממאזן כלכלי זהה, כשמחליטים לפתוח פרק ב' ולהתחתן בשנית, כמעט תמיד מישהו מבני הזוג מגיע לקשר עם רכוש.

לכן, מומלץ לערוך הסכם ממון על מנת למנוע בעיות וחיכוכים בהמשך.

כך או כך, במידה והחלטתם להתחתן בשנית ואתם לא בטוחים מה הזכויות והחובות שלכם מבחינה חוקית, כדאי להתייעץ עם עורך דין מנוסה לדיני משפחה.

פרק ב' והשפעתו על מבנה המשפחה

מלבד ההשלכות המשפטיות של נישואים שניים, פרק ב' משפיע באופן מהותי גם על מבנה המשפחה ועל אחת כמה אם מעורבים בכל הסיפור ילדים קטנים שעדיין גרים בבית.

לדוגמא, במקרה שבו שני בני הזוג הם המשמורנים הראשיים על ילדיהם, מעבר למגורים משותפים עשוי להפוך להיות עניין לא פשוט בכלל, שכן פתאום במקום שניים, שלושה או ארבעה ילדים בבית, ייתכן ויהיה מספר כפול.

השינויים הללו משפיעים על התא המשפחתי גם מבחינה כלכלית, שכן ההוצאות גדלות בבית שבו יש הרבה ילדים וכן משום שסביר מאוד להניח שאף אחד מהבתים הקודמים של בני הזוג לא יוכל להכיל כמות כל כך גדולה של דיירים.

דוגמא נוספת לשינויים בהרכב המשפחתי, יכולה להיות במצב שבו ילדים היו רגילים להגיע לבקר את אביהם שגר לבדו ופתאום יש בבית שלו עוד ילדים של בת הזוג החדשה ובשל כך הם מסרבים להגיע, מה שעלול לגרום לניכור הורי וכך הלאה.

התמודדות רגשית עם נישואים שניים

כמו כל קשר ואולי במקרה המדובר אפילו יותר, גם נישואים שניים דורשים סבלנות, סובלנות והתמודדות רגשית לא פשוטה של שני הצדדים.

מיותר לציין שכל אחד מגיע לקשר עם מטען, כשהוא סוחב טראומות ישנות ושבראשו נבנה זה מכבר אידיאל זוגיות, לפיו הוא יודע מה הוא רוצה ובעיקר, מה הוא ממש לא רוצה בקשר החדש.

התקשורת בנישואים שניים היא משהו שאסור לוותר עליו אם רוצים שהקשר יצליח והכוונה איננה רק לתקשורת בין שני בני הזוג, אלא גם לתקשורת של כל אחד מהצדדים עם הילדים של הצד השני ובין הילדים עצמם.

התקשורת הזו לא בהכרח קורית מעצמה באופן חיובי ואם יש תחושה שהעניינים לא עובדים כמו שצריך, כדאי מאוד לפנות לאיש מקצוע, כדי לקבל תמיכה וליווי מותאמים.

יש לכם שאלות נוספות על נישואים שניים? פנו אלינו!


הליכי גירושין פורום משפחה יצירת קשר 052-2226699